کویل مسی | کویل منبع کویلی، قیمت کویل مسی، فروش کویل مسی، نحوه ساخت کویل مسی

‌از بین محصولات مختلف صنعتی، کویل مسی دارای اهمیت فراوانی است. مس رسانای بسیار بالایی نسبت به سایر فلزات دارد به همین دلیل میزان انتقال حرارت در کویل مسی چندین برابر فلزات مشابه است. کویل مسی از تعدادی لوله با سایز بندی مشخص تولید می‌شود‌ که از این محصول بیشتر به منظور مبدل‌های گرمایشی و سرمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع امروزه می‌توان از این محصول در کاربردهای مختلفی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم استفاده کرد.

کویل مسی چیست؟

کویل‌ مسی یا Copper Coil دستگاهی است که استفاده از آن موجب شده تا انتقال حرارت نسبت به روش‌های سنتی با سرعت بیشتری انجام شود. علاوه براین، بهره‌گیری از این محصولات به شما کمک می‌کند تا در هزینه‌های مصرف انرژی خود نیز صرفه‌جویی مناسبی داشته باشید. انتخاب چنین محصولی باتوجه به کارکرد و محل نصب آن صورت گیرد. تنها در این صورت است که می‌توان نسبت به کسب نتیجه مدنظر اطمینان حاصل کرد. با توجه به متغییر بودن قیمت مس برای اطلاع از قیمت کویل مسی با شرکت رهاب سازه محبوبترین سازنده کویل مسی تماس حاصل فرمایید. در ادامه متن با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این محصول جذاب با شما عزیزان صحبت کنیم.


این محصولات اهمیت بسیار بالایی در صنعت دارند.


نحوه ساخت کویل مسی

کویل مسی همانطور که از نامش پیداست دستگاهی است، که از تعداد مشخصی لوله مسی با سایزهای مختلف با اتصال هدر یا کلکتور تولید می‌شود، از این مبدل‌های مسی برای تولید کویل سرمایشی و گرمایشی در محیط آب استفاده می‌گردد. به طور کلی کویل مسی برای انواع کولینگ تاور، هواساز، منبع کویلی، داکت اسپلیت و غیره استفاده می‌شود. نحوه کارکرد این کویل‌ها در سیستم‌های خنک کاری برای خنک کردن سیال به دو روش هوا خنک یا آب خنک و در سیستم‌های هوارسانی جهت افزایش یا کاهش دماست. شرکت رهاب سازه سازنده انواع کویل مسی کلیه تولیدات خود را با ۲۴ ماه گارانتی به مشتریان محترم ارائه می‌دهد.

انواع کویل از نظر جنس

کویل مسی

کویل‌های مسی به روش های مختلف تولید و به فروش می‌رسند، Copper Coil در ابعاد و ضخامت‌ها برحسب جنس به انواع مختلف تقسیم می‌شود ویژگی این نوع کویل انعطاف پذیری و رسانایی حرارتی و الکتریکی بالای آن و رنگ قرمزی که دارد می‌توان از آن در سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تهویه هوا مطبوع و برای انتقال آب استفاده کرد.

جنس مس به دلیل دوام بالا از زنگ خوردگی لوله‌ها جلوگیری می‌کند و ماده ای بسیار مناسب و برتر برای انتقال آب میباشد به این دلیل در بیشتر پروژه‌ها که کیفیت کار برای آن ها حائز اهمیت است از مس برای سیستم های لوله کشی استفاده می‌کنند. و بدانید که فلز مس یک عنصر شیمیایی با عدد اتمی ۲۹ میباشد وجود مس باعث شده است آسیب‌های ناشی از خوردگی به حداقل برسد.

کویل استیل

کویل استیل یک کویل مقاوم در برابر زنگ زدگی به حساب می‌آید. استیل طول عمر بسیار بالایی دارد در جاهایی که آب درون کویل اسیدی باشد و یا محیطی که کویل در آن قرار میگیرد اسیدی باشد از کویل‌های استیل استفاده می‌گردد. جنس استیل مورد استفاده بسته به نوع اسید محیط باید متفاوت بوده که شامل استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ می‌شود. اما باید توجه داشت که میزان انتقال حرارت در کویل استیل از کویل مسی پایین‌تر است برای دریافت میزان حرارت مورد نیاز باید سطح حرارتی کویل را بالاتر در نظر گرفت.


کویل استنلس استیل


کویل آلومنیومی

آلومینیوم یک فلز واقعاً قابل توجه است. به دلیل ویژگی‌های مشخص آن شامل چکش خواری، مقاومت در برابر زنگ زدگی، خوردگی و غیره، کویل آلومینیوم ماده مهمی در تولید طیف وسیعی از محصولات صنعتی، تجاری و مصرفی است. محصولات شامل تهویه هوا اتومبیل، هواپیما، مبلمان اجزای سازه‌ای و بسیاری دیگر از محصولات از کویل آلومینیوم می‌باشند.

مقایسه کویل مسی و کویل آلومنیومی

 • مهمترین مقایسه کویل مسی با آلومینیومی در اختلاف راندمان و قیمت آنهاست. هدایت گرمایی مس حدودا ۳۸۵ و هدایت گرمایی آلومینیوم ۲۰۵ است که تقریبا ۲ برابر می‌باشد. در نتیجه راندمان انتقال حرارت بیشتری خواهد داشت.
 • مزیت دیگر کویل مسی نسبت به آلومینیومی تعمیر راحت‌تر آن است. در صورت آسیب، کویل های مسی را نسبت به آلومینیومی بهتر و آسوده تر می‌توان تعمیر نمود و کویل آلومینیومی اغلب باید با کویل جدید جایگزین گردد.
 • کویل آلومینیومی نسبت به مسی شکننده تر است و به همین خاطر تولید کنندگان معمولا کویل آلومینیومی را درون باکس‌های فلزی جهت محافظت در برابر ضربه، جاسازی میکنند و همین امر تمیز کردن و نگهداری آن را دشوارتر می‌کند. کویل مسی در معرض نوع خاصی از خوردگی تحت عنوان Formicary Corrosion هر چند اگر کویل به خوبی و طبق برنامه منظم نگهداری شود این خوردگی بوجود نمی‌آید و کویل آلومینیومی نیز در معرض باکتری و کپک‌زدگی قرار دارد و این یکی از دلایلی است که معمولا سازندگان، لوله‌های کویل را از مس و فین های اطراف آن را برای افزایش انتقال حرارت و حرکت بهتر سیال در میان کویل از جنس آلومینیوم می‌سازند.
 • به علت افزایش روز افزون قیمت مس در سالهای اخیر، کویلهای مسی با ضخامت کمتر در بازارهای جهانی عرضه شده‌اند که مشکلات خاص خود را به همراه دارد. سازندگان و خریداران، امروزه به خاطر قیمت کمتر آلومینیوم ترجیح می‌دهند که از نوع آلومینیومی به جای مسی گران قیمت استفاده کنند.

کاربرد های کویل‌ مسی

همان‌طور که گفته شد از کویل مسی به منظور انتقال حرارت در محیط‌های صنعتی استفاده می‌شود. امروزه در کلیه تجهیزات برودتی و گرمایشی می‌توان از کویل‌های مسی بهره برد. این کویل‌ها نسبت به کویل‌های آلومینیومی از لحاظ انتقال حرارت برتری دارند و به همین منظور بیشتر کاربران به سراغ این محصولات می‌روند. کویل‌های مسی در مدل‌های مختلفی به تولید می‌رسند که در این بخش به آن‌ها می‌پردازیم.

کویل برج خنک‌کننده

از بین انواع کویل مسی، کویل‌های مخصوص برج خنک کننده دارای بیشتری میزان راندمان و کارایی هستند. در درون این نوع کویل‌ها معمولاً از لوله‌های مسی با ضخامت حدوداً نیم میلی‌متر الی ۱ میلی‌متر استفاده می‌شود. بخش بیرونی این نوع کویل‌ها را نیز به طور معمول با استفاده از ورق‌های گالوانیزه می‌سازند تا مقاومت خوبی در برابر مواردی همچون خوردگی داشته باشد.

کویل مخصوص هواساز

باتوجه به نام این نوع کویل می‌توان محل استفاده از آن را تشخیص داد. کویل‌های مخصوص هواساز نسبت به کویل‌های کولینگ تاور توان قدرتی کمتری دارند. در هنگام خرید این محصولات باید حتماً به ظرفیت کلی هواساز دقت کرد. در واقع میزان ظرفیت کلی هواساز باید با نوع کویل مربوطه همخوانی داشته باشد.


کویل‌های هواساز چه تفاوتی با کویل‌های کولینگ تاور دارد؟


کویل مسی منبع کویلی

کویل در واقع هسته مرکزی و داخلی منبع کویل دار میباشد که عمل گرم کردن آب داخل مخزن را به عهده می‌گیرد و درشکل اصلی U از یکسری لوله‌های رفت و برگشت به  قطر ۳/۴ تشکیل شده به تولید می‌رسد. هرچقدر ‏سطح حرارتی کویل بیشتر باشد طبیعتا سطح تماس آن با آب بیشتر خواهد شد و در نتیجه حجم بیشتری از آب را گرم خواهد کرد. ‏واحد اندازه گیری سطح حرارتی کویل فوت مربع میباشد.

کویل‌ها دارای متریال های مختلفی هستند از جمله مس، ‏استیل و آلومینیوم که با توجه به نوع کاربردی که ‏دارد تعیین می‌شود. ‏ضخامت لوله‌های موجود در این نوع کویل‌ها نسبت به کویل‌های هواساز و کویل کولینگ‌تاور بیشتر است از لوله مسی ضخامت ۰.۷ تا ۰.۹ برای دیگ آب گرم و از ۰.۹ تا ۱.۲۴ برای دیگ بخار استفاده می‌شود.

کویل مبدل حرارتی

مبدل به کمک کویل های مسی درون خود به بالا یا پایین آوردن دمای آب موجود در سیستم های تاسیسات کمک میکند. در حالت کلی کویل مبدل ها به صورت U شکل طراحی میگردد تا راندمان قابل توجهی داشته باشد. تعداد لوله های مسی موجود در داخل مبدل به ظرفیت آن دستگاه بستگی دارد.


کویل مبدلهای پوسته لوله


لوله مسی از لحاظ کاربرد

لوله مسی مورد استفاده در Copper Coil از لحاظ کاربرد و نوع به ۴ دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

شاخه‌ای

این نوع از لوله‌های شاخه‌ای به دلیل اینکه درون آنها هم سطح و یکنواخت می‌باشد هیچ گونه آلودگی در آنها به چشم نمی‌خورد. همین ویژگی منحصر به فرد این نوع شاخه‌ای باعث شده است تا هدایت الکتریکی بالایی داشته باشند و همین امر باعث میشود که در برابر زنگ خوردگی و آسیب دیدگی مقاوم شوند.

کلاف

کویل مسی در ابعاد و سایزهایی با ضخامت مختلف تولید و به فروش میرسند انتخاب نوع ابعاد و ضخامت برعهده مشتری می‌باشد. قطر کویل‌های مسی ۱/۴ اینچ تا ۸/۷ اینچ و طولی برابر با ۱۵ تا ۵۰ میلی متر دارند. این نوع کویل مسی انعطاف و خمیدگی بالایی دارند که این ویژگی‌های فلز مس از جنس نرم می‌باشند.

لوله مسی

لوله‌های مسی به دلیل اینکه انتقال حرارت را به خوبی انجام می‌دهند از آنها در سیستم‌های حرارتی و برودتی و لوله‌های انتقال حرارت استفاده می‌شود.

لوله مویین

لوله مسی مویین به دلیل اینکه قطری کمی دارد نام آن را مویی گذاشته‌اند و این را بدانید که قطر و طول لوله در کیفیت سرمایی که ایجاد می‌شود میتواند تاثیر به سزایی داشته باشد و در هوای سرد قابلیت انعطاف بالا و خمیدگی را دارند. استفاده از آنها در بین ورودی اپراتورها و خروجی فیلترها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر قطر لوله‌ها بیشتر از ۶۴ میلیمتر بخواهید باید آن را بصورت شاخه ای از بازار خریداری کنید، و کاربرد اصلی آنها در تبریدها و چیلرها می‌باشد.

مزایای کویل مسی

 • فشردگی و ضریب اطمینان بالا
 • نرخ یا سرعت انتقال حرارت بالا
 • مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی
 • انعطاف پذیری و قابلیت خم پذیری بالا
 • تلف کردن گرما توسط کویل مسی پایین
 • پخش دما بصورت یکنواخت و یکجا در بدنه کویل
 • هزینه ساخت و تولید آن نسبت به استیل پایین
 • ساختاری ساده و نصب و راه اندازی آن با هزینه کم

معایب کویل مسی

 • جنس مس گفتیم قابلیت انعطاف و خم پذیری بالا دارد و می‌تواند در برابر زنگ‌زدگی کویل به ما کمک کند ولی مقاومت بسیار پایینی در برابر مواد شیمیایی دارند و به همین دلیل تغییرات شیمیایی باعث بوجود آمدن خوردگی و تغییراتی در کویل‌ها یا همان لوله‌های مسی می‌شوند.
 • در برابر عنصرهای مانند سولفید هیدروژن به دلیل اینکه غلظت بالایی دارند باعث آسیب پذیری کویل می‌شوند.

این محصولات مدل‌های مختلفی دارند.


چگونگی تست کویل‌های مسی

تست کویل‌های مسی توسط گاز ازت صورت می‌گیرد به اینصورت که کویل مسی با ۲۰ بار فشار متداول تست و بررسی میشود. مبدل‌ها به دلیل داشتن نقاط جوش زیاد باید ۲۴ ساعت زیر تست نهایی قرار بگیرد.

قیمت این محصولات بر اساس چه مواردی تعیین می‌شود؟

همان‌طور که می‌دانید فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت کویل مسی تأثیرگذار هستند. هر یک از این موارد می‌توانند به تنهایی موجب افزایش یا کاهش کلی قیمت نهایی محصول مربوطه شوند. ازجمله این موارد باید گزینه‌هایی همچون متراژ لوله و همچنین وزن کویل مربوطه اشاره کنیم.

قیمت کویل به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد

قیمت کلی مس

مس را می‌‌توان از فلزات گرانبهای جهان دانست. به دلیل اینکه بخش عظیمی از آلیاژ مورد استفاده در این کویل‌ها از مس است، به طبع قیمت جهانی مس نیز می‌تواند بر روی قیمت این محصولات اثر بگذارد. با افزایش قیمت جهانی این ماده قیمت کویل‌های مسی افزایش می‌یابند و با کاهش قیمت مزبور قیمت این محصولات نیز کم‌تر می‌‌شوند.

متراژ لوله

کویل‌های مسی با ابعاد مختلفی به فروش می‌رسند. همین امر به خودی خود موجب افزایش قیمت کلی محصول مربوطه می‌شود بنابراین، می‌‌توان گفت که افزایش قیمت مربوط به کویل‌ مسی با اندازه بزرگ با افزایش متراژ لوله ارتباط دارد.

وزن کلی محصول

لوله‌های مسی خاصی که در درون کویل‌ها به کار می‌روند مدل‌های مختلفی دارند. همین امر موجب می‌شود تا میزان وزن کلی محصول نیز متفاوت باشد. در هنگام تعیین قیمت حتی به وزن کلی محصول نیز توجه می‌کنند. هرچه از مس‌ باکیفیت‌تری استفاده شود، وزن کلی محصول و به طبع قیمت آن افزایش می‌یابد.

ضخامت لوله‌ها

کویل‌های مسی معمولاً به گونه‌ای طراحی می‌شوند که کاربر دقیقاً نمی‌تواند ضخامت لوله‌های موجود در درون‌ آنها را ببیند، اما باید گفت که هرچه میزان ضخامت این لوله‌ها بیشتر باشد، میزان مقاومت کلی محصول نیز افزایش خواهد یافت. افزایش ضخامت لوله‌ها بدون بهره‌گیری از مس بیشتر امکان‌ پذیر نیست. این امر نیز به نوبه خود موجب بیشترشدن قیمت محصول می‌شود.


قیمت کویل به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.


آیا قیمت این محصولات مناسب است؟

باتوجه به فاکتورهای مختلف ارائه شده در قسمت قبل شاید فکر کنید که قیمت کویل مسی بالا است، اما باید بگوییم که این تصور یک تصور کاملاً نادرست به شمار می‌آید. اگرچه فاکتورهای مختلفی همچون ضخامت لوله‌ها، میزان مس، وزن کلی محصول و غیره بر روی قیمت محصول اثر می‌گذارند. اما قیمت نهایی این کویل‌ها به نحوی تعیین می‌شود که کاربران بتوانند بدون نگرانی خاصی آن‌ها را خریداری کنند.

نکات مهم برای خرید کویل‌های مسی مناسب

برای خرید یک کویل حرارتی مناسب نیز باید عوامل مختلفی را مدنظر خود قرار دهید تا بتوانید از کیفیت محصول نهایی اطمینان خاطر داشته باشید. در واقع توجه به این موارد در هنگام خرید کویل مدنظر یک امر کاملاً ضروری محسوب می‌شود.

نکته مهم در هنگام خرید کویل مسی دقت داشته باشید که ضخامت کویل همان ضخامت در خواستی شما و سطح حرارتی همان سطحی باشد که شما نیاز دارید.

قیمت کویل های مسی پرکاربرد خانگی

قیمت کویل مسی ۲۷ فوتی

کویل حراتی ۲۷ فوتی از یکسری لوله های رفت و برگشت U شکل با سایز ۱۹.۵ میلیمتر با ضخامت های ۰.۷، ۰.۹ و ۱.۲۴ بسته به محل مصرف تشکیل می‌شود. که وظیفه آن انتقال حرات سیال در منبع کویلدار ۱۰۰۰ لیتری عمودی و افقی جهت مصارف خانگی یا صنعتی است. قطر صفحه این کویل ۲۵ سانتیمتر بوده و قطر فلنچ و درپوش چدنی ۳۰ سانتی متر است. قیمت کویل مسی ۲۷ فوتی با ضخامت ۰.۷ تقریبا ۱۴.۹۰۰.۰۰۰ تومان بوده که با توجه به تغییرات قیمت ارز که موجب تغییر قیمت مس می‌شود متغییر است. لذا برای اطلاع دقیق از قیمت کویل با کارشناسان مجرب گروه تولیدی رهاب سازه تماس حاصل فرمایید.

قیمت کویل مسی ۳۰ فوتی

کویل مسی ۳۰ فوتی گروه صنعتی رهاب سازه از یکسری لوله های رفت و برگشت U شکل با سایز ۳/۴ با ضخامت های ۰.۷، ۰.۹ و ۱.۲۴ بسته به محل مصرف تشکیل میشود. که وظیفه آن انتقال حرات سیال در منبع کویلدار ۱۲۰۰ لیتری عمودی و افقی جهت مصارف خانگی یا صنعتی است. قطر صفحه این کویل ۲۵ سانتیمتر بوده و قطر فلنچ و درپوش چدنی ۳۰ سانتی متر است. قیمت کویل مسی منبع کویلی ۳۰ فوتی با ضخامت ۰.۷ تقریبا ۱۷.۷۰۰.۰۰۰ تومان و با ضخامت ۰.۹ در حدود ۲۱.۹۰۰.۰۰۰ تومان بوده که با توجه به تغییرات قیمت ارز که موجب تغییر قیمت مس می‌شود متغییر است. لذا برای اطلاع دقیق از قیمت کویل مسی با شرکت رهاب سازه یکی از معتبرترین سازنده مخازن کویلی تماس حاصل فرمایید.

قیمت کویل مسی ۵۵ فوتی

در تولید کویل مسی ۵۵ فوتی این شرکت از یکسری لوله های رفت و برگشت U شکل با سایز ۳/۴ با ضخامت های ۰.۷، ۰.۹ و ۱.۲۴ بسته به محل مصرف تشکیل می‌شود. که وظیفه آن انتقال حرات سیال در منبع کویلدار ۲۰۰۰ لیتری عمودی و افقی جهت مصارف خانگی یا صنعتی است. قطر صفحه این کویل ۳۰ سانتیمتر بوده و قطر فلنچ و درپوش چدنی ۳۵ سانتی‌متر است. قیمت کویل مسی موتورخانه ۵۵ فوتی با ضخامت ۰.۷ برای دیگ آب گرم تقریبا ۳۱.۲۰۰.۰۰۰ میلیون تومان و با ضخامت ۰.۹ برای دیگ بخار با فشار استاندارد ۳۹.۷۰۰.۰۰۰ تومان می‌باشد که با توجه به تغییرات قیمت ارز که موجب تغییر قیمت مس میشود متغییر است. لذا برای اطلاع دقیق از قیمت کویل با کارشناسان شرکت رهاب سازه تماس حاصل فرمایید.


کویل سایز کوچک

شرکت رهاب سازه کویل مسی


قیمت کویل های مسی پرکاربرد صنعتی

کویل مسی ۷۵ فوتی

کویل مسی ۷۵ فوتی تولیدی این شرکت از یکسری لوله های رفت و برگشت U شکل با سایز ۱۹.۵ میلیمتر با ضخامت های ۰.۷، ۰.۹ و ۱.۲۴ بسته به محل مصرف تشکیل میشود. که وظیفه آن انتقال حرات سیال در منبع کویلدار ۳۰۰۰ لیتری عمودی و افقی جهت مصارف خانگی یا صنعتی است. قطر صفحه این کویل ۳۵ سانتیمتر بوده و قطر فلنچ و درپوش چدنی ۴۰ سانتی‌متر است. قیمت کویل مسی موتورخانه ۷۵ فوتی با ضخامت ۰.۷ تقریبا ۴۲.۳۰۰.۰۰۰ تومان، با ضخامت ۰.۹ برای کویل حرارتی بخار ۵۱.۹۰۰.۰۰۰ تومان و با ضخامت ۱.۲۴ برای دیگ بخار فشار بالا ۶۹.۹۰۰.۰۰۰ تومان بوده که با توجه به تغییرات قیمت ارز که موجب تغییر قیمت مس می‌شود متغییر است. لذا برای اطلاع دقیق از قیمت کویل با  شرکت رهاب سازه  یکی از معروفترین سازنده کویل مسی تماس حاصل فرمایید.

کویل مسی ۸۵ فوتی

کویل مسی ۸۵ فوتی از یکسری لوله های رفت و برگشت U شکل با سایز ۳/۴ با ضخامت های ۰.۷، ۰.۹ و ۱.۲۴ بسته به محل مصرف تشکیل می‌شود. که وظیفه آن انتقال حرات سیال در منبع کویلدار ۴۰۰۰ لیتری عمودی و افقی جهت مصارف خانگی یا صنعتی است. قطر صفحه این کویل ۳۵ سانتیمتر بوده و قطر فلنچ و درپوش چدنی ۴۰ سانتی‌متر است، قیمت کویل مسی ۸۵ فوتی با ضخامت ۰.۷ تقریبا ۴۸.۳۰۰.۰۰۰ تومان، با ضخامت ۰.۹ برای کویل حرارتی بخار ۵۹ میلیون تومان و با ضخامت ۱.۲۴ برای بویلر بخار فشار بالا ۷۹.۶۰۰.۰۰۰ تومان بوده که با توجه به تغییرات قیمت ارز که موجب تغییر قیمت مس میشود متغییر است. لذا برای اطلاع دقیق از قیمت کویل مسی با کارشناسان مجرب شرکت رهاب سازه یکی از بزرگترین سازنده کویل مسی تماس حاصل فرمایید.

کویل مسی ۱۰۵فوتی

کویل حرارتی ۱۰۵ فوتی از تعدادی لوله‌ی رفت و برگشت U شکل با سایز ۳/۴ با ضخامت های ۰.۷، ۰.۹ و ۱.۲۴ بسته به نوع و فشار کاری بویلر مورد استفاده تشکیل می‌شود، که وظیفه آن انتقال حرات سیال در منبع کویلدار ۶۰۰۰ لیتری جهت مصارف خانگی یا صنعتی است. قطر صفحه این کویل ۳۵ سانتیمتر بوده و قطر فلنچ و درپوش چدنی ۴۰ سانتی‌متر است، قیمت کویل مسی ۱۰۵ فوتی با ضخامت ۰.۷ تقریبا ۵۸.۳۰۰.۰۰۰ تومان، با ضخامت ۰.۹ برای کویل حرارتی بخار فشار پایین ۷۲.۳۰۰.۰۰۰ تومان و با ضخامت ۱.۲۴ برای بویلر بخار فشار بالا ۹۷.۴۰۰.۰۰۰ تومان بوده که با توجه به تغییرات قیمت ارز که موجب تغییر قیمت مس میشود متغییر است. لذا برای اطلاع دقیق از قیمت کویل مسی با کارشناسان این شرکت که یکی از بزرگترین سازنده‌های کویل مسی موتورخانه است، تماس حاصل فرمایید.


کویل های سایز بزرگ

قیمت کویل مسی موتورخانه


شرکت سازنده

یکی از مهم‌ترین مواردی که در هنگام خرید کویل‌های مسی باید آن را مدنظر قرار داد، شرکتی است که کویل مذکور را تولید می‌کند. همواره توصیه می‌شود به سراغ شرکت‌هایی بروید که دارای سابقه بسیار مناسبی در این زمینه هستند. این شرکت‌ها معمولاً به جای سودآوری و اصطلاحاً پرکردن جیب خودشان بیشتر به فکر کسب رضایت مصرف‌کننده هستند تا بتوانند تعداد کاربران خود را افزایش دهند. بنابراین انتخاب یک شرکت تولیدکننده معتبر باید اولین نکته در زمینه خرید چنین محصولاتی باشد.

انتخاب نوع کویل مناسب

همان‌طور که در طول متن گفته شد، امروزه کویل‌های در مدل‌های مختلفی به تولید می‌رسند که هرکدام از آن‌ها دارای کاربردهای خاص خود هستند. لازم است که در هنگام خرید این محصولات حتماً به سراغ کالایی بروید که با خواسته‌های شما متناسب است. عدم توجه به این موضوع نتیجه‌ای به جز هدررفت هزینه‌های مربوط به خرید کویل مسی ندارد. با یک انتخاب مناسب می‌توانید حتی از این بابت نیز خیال راحتی داشته باشید.

توجه به کیفیت

شما بعنوان یک خریدار حتماً باید کیفیت را به عنوان یک فاکتور اساسی در هنگام خرید این محصولات در نظر داشته باشید. کیفیت بالا به معنای عمر مفید بیشتر خواهد بود و این امر میزان هزینه‌های مربوط به نگهداری و حتی هزینه‌های مربوط به تعمیر محصول مدنظر را به شدت کاهش می‌دهد. با پرداخت هزینه اولیه بیشتر برای خرید محصول باکیفیت بالاتر، دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های بازرسی مداوم و یا تعمیر وجود ندارد.


ظرفیت کویل باید با کاربرد مدنظر شما همخوانی داشته باشد.


اهمیت استفاده از کویل‌های مسی

امروزه در صنایع مختلفی از کویل‌های مسی استفاده می‌شود. این محصولات که وظیفه انتقال حرارت را برعهده دارند در مدل‌های مختلفی همچون کویل کولینگ تاور، کویل هواساز و کویل منبع کویلی به تولید می‌رسند، هر یک از ابزارها دارای کاربردهای خاص خود هستند. قیمت کویل مسی به فاکتورهای مختلفی که در بالا اشاره کردیم بستگی دارد.

تعریف اسید شویی

اسید شویی فرایندیست شیمیایی که به صورت محلول در داخل لوله‌های کویل ریخته می‌شود تا با انجام واکنش شیمیایی و حل کردن ‏رسوبات در داخل خود سبب رسوب زدایی از سطوح میشود‎.‎ در صورت استفاده نکردن از سختی گیر باید هرزگاهی با توجه به سختی آب منطقه تجهیزات و کویل را اسید شویی کرد تا ‏کارایی قبلی خود را بدست آورد‎.‎

اسید شویی کویل مسی‎

یکی از معضلات مهمی که استفاده کنندگان از منبع کویل دار با آن سروکار دارند رسوب گذاری محلولات موجود درآب در لوله‌‏های کویل مسی میباشد. اگر آبی که از آن در سیستم استفاده میکنیم دارای سختی باشد و در مجموعه نیز از دستگاه سختیگیر استفاده نکنیم در نتیجه کلسیم و منیزیم موجود در آب که از سختی گیر عبور نکرده در لوله‌های کویل رسوب می‌کند و موجب خسارت‌های میلیونی می‌شود‎.‎

مضرات رسوب گذاری در کویل مسی

رسوب گذاری در داخل لوله‌های کویل حرارتی، منبع کویل دار سبب بروز مشکلاتی خواهد شد، که در پایین به بخشی از آنها اشاره خواهیم کرد؛

 • مهمترین مشکلی از رسوب گذاری به وجود می‌آید کاهش انتقال حرارت سیال داخل کویل به سیال اطراف ‏کویل که سبب گرم نشدن به اندازه آب مصرفی و افزایش مصرف سوخت می‌شود‎.‎
 • مشکل بعدی که میشود به آن اشاره کرد گرفتگی لوله‌های کویل می‌باشد که سبب کاهش دبی عبوری سیال از ‏کویل می‌شود و در نتیجه کاهش انتقال حرارت و گرم نشدن آب مصرفی را به همراه دارد‎.‎

برای حل این مشکلات یک راه اصلی وجود دارد آن‌هم استفاده از سختی گیر در سیستم موتورخانه‌ میباشد؛ که باعث گرفتن املاح آب شده و از رسوب گذاری در لوله‌ها و تجهیزات موتورخانه جلوگیری به عمل می‌آورد‎.‎ همچنین میتوانید جهت آشنایی و نحوه راندمان کاری با انواع لوله زهکشی بیشتر آشنا شوید.

۵/۵ (۷ نظر)

محصولات مرتبط

۹ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • خریدار کویل مسی
  ۲۶/۰۶/۱۴۰۲ ۰۹:۴۸

  با عرض سلام . وقت بخیر. ممنون بابت مطالب تقریبا کمتر ولی مفید به نسبت به دیگر مطالب، در صورت ممکن لطفا شماره تلگرام یا واتساپ جهت صدور پیشفاکتور. با تشکر

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز بسیار مفتخریم از اینکه از سایت ما بازدید داشتین ونظرات خودتون رو اعلام کردین برای تماس با کارشناسان ما لطفا با شماره ۰۹۱۰۲۰۳۷۱۱۵ تماس بگیرید تا شمارو بهتر راهنمایی کنن

   پاسخ
 • سلام روزتون بخیر بابت مطالب کاملتون ممنون بسیار عالی بود برای تهیه کویل منبع کویلی باید منبع رو ارسال کنیم یا راه دیگه ام هست؟؟؟

  پاسخ
  • سلام خدمتتون ممنون از بازدید و مطالعه شما نه نیازی به ارسال نیست کافیه فقط عکس کویل و تعداد لوله رفت و برگشت، طول بلندترین لوله و قطر صفحه رو به ما بدین تا کارشناسانمون محاسبه و خدمتتون پیش فاکتور ارائه کنن

   پاسخ
  • سلام خدمتتون ممنون از بازدید و مطالعه شما نه نیازی به ارسال نیست کافیه فقط عکس کویل و تعداد لوله رفت و برگشت، طول بلندترین لوله و قطر صفحه رو به ما بدین تا کارشناسانمون محاسبه و خدمتتون پیش فاکتور ارائه کنن

   پاسخ
 • سلام. وقت بخیر
  بنده نیکزاد هستم از پتروشیمی عسلویه، یکی از همکاران شرکت شما رو معرفی کرده، سوالم اینه آیا در خصوص طراحی و ساخت کویل مسی استیل هم فعالیت دارید؟ از طرحی که دارم میتونم پلان و بفرستم قیمت اعلام کنید.

  پاسخ
  • با سلام روزتون بخیر بله ما هم تولید کویل مسی در ضخامت های ۰.۷،۰.۹ و ۱.۲ داریم و هم کویل استیل در ضخامت های ۱، ۱.۲ و ۱.۹ داریم هر دستوری باشه با بالاترین کیفیت در خدمتیم.

   پاسخ
 • علی دادرس
  ۱۲/۱۱/۱۴۰۲ ۰۹:۴۲

  سلام. وقت بخیر. بنده یک کویل مسی بدون پوسته با ۴۶ فوت مربع میخواستم، چه جوری میتونم مشخصات و بفرستم و برای من پیشفاکتور صادر کنید؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام جناب مهندس لطفا به شماره هایی که تو سایت گذاشتیم ۰۹۱۰۲۰۳۷۱۱۵ از واتساپ پیغام بدین همکارا در اسرع واقت براتون ارسال میکنن ممنون از .انتخابتون

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up