پکینگ مدیا | قیمت، تصفیه آب، برج خنک‌کننده، معلق و ثابت

یکی از پرکاربردترین تجهیزات در ایجاد تبادل گرما در سیستم‌های خنک کننده و افزایش دهنده سطح تماس بین میکرو ارگانیسم‌ها در سیستم فاضلاب پکینگ مدیا نام دارد. که نقش مهمی در افزایش سطح تبادل حرارت و افزایش کارایی تصفیه فاضلاب دارد.

پکینگ مدیا چیست؟

پکینگ مدیا را می‌توانیم در بین وسیله‌های مرتبط با تصفیه فاضلاب و خنک کاری کولینگ تاور جای دهیم که شکل آن می‌تواند ورقه بلوک یا قطعاتی باشد که ساخته‌شده از PVC یا PP هستند. از این سیستم به‌عنوان بستری در تصفیه فاضلاب یاد می‌شود که می‌تواند شرایط را برای رشد انواع میکروارگانیسم‌ها فراهم کند و همچنین در برج خنک کننده نقش پررنگ در فراهم کردن تماس بزرگ بین جریان آب و جریان هوا دارد. قطعات مذکور از این قابلیت برخوردار هستند تا مقاومت ویژه‌ای از خود در برابر انواع مواد شیمیایی نشان دهند. این مواد می‌توانند الکل، اسید، چربی، روغن و یا گریس باشند. پکینگ‌های مدیا را می‌توان در دو مدل ثابت و شناور تولید کرد و کاربردهای گوناگونی را از آن‌ها شاهد بود.


آشنایی با پکینگ‌های مدیا


کاربرد پکینگ مدیا

صنایع گوناگونی وجود دارند که می‌توان در آن‌ها از انواع Packing media بهره‌ برد. در یک نگاه کلی این صنایع توانسته‌اند گزینه‌های زیر را به خود اختصاص دهند:

 • استفاده از آن‌ها در برج‌های گاززدایی بسیار رایج است.
 • کاربرد بسیار زیادی در کولینگ‌تاورها و برج‌های تماس مایع و گاز دارند.
 • اگر به دنبال حذف آمونیاک از آب به روش بیولوژیکی هستید، پکینگ‌های مدیا ایده‌آل خواهند بود.
 • برای اینکه بتوان از مزارع پرورش ماهی آمونیاک را حذف کرد، به حضور این دست از وسیله‌ها نیاز خواهد بود.
 • در تصفیه فاضلاب شاهد حضور پررنگ این وسیله‌ها خواهید بود؛ زیرا می‌توانند سطح مخازن بیولوژیکی را افزایش دهند و باعث بیشتر شدن سطح راندمان تصفیه بیولوژیکی شوند.
 • درصورتی‌که پکینگ مدیا از جنس‌های پی‌وی‌سی یا پلی‌پروپیلن ساخته شده باشد، می‌توان از آن در صنایع مرتبط با تصفیه فاضلاب بهره برد. این دست از ابزارها می‌توانند ارائه‌دهنده نکات مثبتی باشند؛ به‌عنوان‌مثال در برابر مواد شیمیایی و آب از مقاومت بالایی برخوردار هستند. همچنین سرویس و نگهداری آن‌ها آسان است و به‌راحتی می‌توان نسبت به نصب آن‌ها اقدام کرد.

کاربرد پکینگ‌های مدیا در برج خنک کننده

پکینگ مدیا در برج های خنک کننده برای ایجاد یک سطح تبادل بین هوا و آب استفاده می شود. در برج خنک کننده بسته به نوع کاربرد، اشکال Packing media ممکن است منظم یا نامنظم باشد. پکینگ نامنظم یک روش نسبتا ارزان برای افزایش کارایی و ظرفیت برج خنک کننده است. امکانات آن عبارتند از تقطیر بالا، جذب، و بازدهی بهینه، اما پکینگهای ساختاری کارایی بالاتری دارند و افت فشار کمتر از پکینگهای نامرتب را ارائه می دهند. محصولاتی که از سیم فلزی یا توری پلاستیکی ساخته شده است برای کاربردهایی مناسب است که در آن افت فشار پایین بسیار مهم است. پکینگهای دارای ساختاری سرامیکی برای ارتقاء اختلاط توزیع شعاعی جریانهای مایع و گاز طراحی شده است.

مزایا استفاده از پکینک مدیا برج خنک کننده

 • شستشو با اسید و رسوب زدایی آسان
 • کاهش رسوب به دلیل عدم وجود سطح رسوب
 • تحمل دمای آب گرم با دمای ۷۰ تا ۹۰ درجه سانتیگراد بسته به جنس پکینگ
 • نصب آسان به دلیل ساختار شبکه و بلوک
 • وزن بسیار کم و تعویض و جابجایی آسان در برج خنک کننده
 • عملکرد خوب در برابر آب گرم

از عوامل مهم در انتخاب نوع مدیا برج خنک کننده

 • راندمان حرارتی
 • میزان لزج بودن سیال
 • دمای سیال ورودی به برج خنک کننده
 • میزان اسیدی یا بازی بودن سیال ورودی
 • میزان سختی کل آب در گردش

بنابراین با داشتن این مشخصات و محیط مورد استفاده در نهایت میتوان با در نظر گرفتن بالاترین راندمان حرارتی، بالاترین عمر مفید و بالاترین سطح ویژه نوع و جنس پکینگ مدیارا انتخاب نمود.

انواع پکینگ برج خنک کننده

مدیا نت اسپلش

در برج های که از مدل پکینگ اسپلش استفاده می کنند حرکت آب همیشه به سمت پایین است. بنابراین پکینگ در جهت افقی قرار میگیرد و در این سمت هیچ گونه مقاومتی در مقابل جریان هوا ایجاد نمی‌کند. بنابراین پکینگ‌های اسپلش بیشتر در برج‌های خنک کننده جریان متقاطع قرار می گیرد. زیرا جریان هوا به صورت افقی و جریان آب به صورت عمودی است. پکینگها باید حتما به شکل تراز نصب شوند. که اگر تراز نباشند آب به یک جهت جریان پیدا میکند و امکان قطره‌ای شدن و انتقال حرارت از بین خواهد رفت. هوا همیشه تمایل دارد از نقاطی عبور کند که کمترین مقاومت در مقابل جریان آن ایجاد شود، در نتیجه توزیع آب هم باید در تمام مراحل ریزش درون برج خنک کننده به صورت یکدست انجام شود.

پکینگ برج خنک کننده اسپلش برای صنایعی که آب با سختی زیاد و بی کیفیت دارند مناسب است. وقتی آب با برخورد به پکینگ به شکل قطره در میآید، در نتیجه جایی برای جمع شدن رسوب وجود نخواهد داشت. بنابراین کیفیت مدل اسپلش در این مکانها و با وجود آب بی کیفیت از بین نخواهد رفت. از تجهیزات پرکاربرد دیگر در همین زمینه میتوان به قطره گیر برج خنک کننده تیغه‌ای اشاره کرد که توسط رهاب سازه ارائه میشود.

توجه داشته باشید که هر مترمکعب پکینگ نت اسپلش با ابعاد ۳۰*۳۰*۱۰۰ برابر با ۱۱ بلوک است


پکینگ نت اسپلش PP


مزایای مدیا نت اسپلش

 • طول عمر بالا
 • نگهداری آسان
 • مقاومت زیاد در دماهای بالا
 • توزیع مجدد آب در طول ریزش
 • مناسب برای استفاده در انواع صنایع
 • مناسب برای آب با سختی زیاد و بی کیفیت
 • عملکرد قابل اطمینان در برابر رسوب و خرابی نازل ها

انواع مختلف مدیا اسپلش

پکینگ نت اسپلش

این نوع از پکینگ برج خنک کننده کاربرد بیشتری نسبت به مدلهای دیگر دارد. به دلیل شکل مشبک، و یه وجود آمدن قطرات آب با اسپری شدن روی آن به نام پکینگ اسپلش نامگذاری شده است.

پکینگ رندم اسپلش

این مدل از پکینگ کولینگ تاور به شکل قطعات کوچک پلاستیکی است. این قطعات را به شکل فله‌ای داخل برج خنک کننده میریزند. این نوع کاربرد زیادی ندارند. دلیل اصلی آن هم عدم استفاده مفید از تمام سطوح آن به دلیل جریان نامناسب آب و خیس نشدن تمام سطح پکینگ است. در عین حال برای استفاده آن نیاز است داخل برج خنک کننده توری نصب شود. اینها باعث میشود که این نوع فیلینگ برج خنک کننده طرفدار زیادی نداشته باشد.

پکینگ گرید اسپلش

پکینگ گرید اسپلش یا مدل ۷۰۳۴ این نوع از پکینگ به صورت صفحات مشبک ساخته میشوند. این فیلینگ ها مشبک بر اساس تکنولوژی اتصال مکانیکی ساخته شده‌اند را روی هم قرار می‌گیرند تا بلوک پکینگ ساخته شود. این فلینگ‌ها دارای سطح ویژه مشابه با پکینگ های نوع فیلمی دارد که موجب اختلاط بالای هوای سیال شده که نهایتا موجب افزایش راندمان حرارتی کولینگ تاور می‌گردد. از پکینگ گرید اسپلش در مکانها و کاربردهایی که آلودگی آب بسیار بالا است استفاده میکنند. برای مثال در صنایعی مانند تولید فولاد و نورد، کارخانجات تولید روغن و کاغذ برای استفاده از برج‌های خنک کننده با آب دریا میتوان نام برد.


پکینگ ۷۰۳۴


پکینگ اسپلش وی بار

نوع‎ اسپلش وی بار ‎پکینگ برج خنک کننده را به صورت پروفیلهایی با شکل‎ V ‎و دارای سوراخ میسازند. نصب آنها نیز به ‏شکل افقی در داخل برج خنک کن و با فاصله‌هایی معین انجام میشود. از این مدل نیز در آبهای با آلودگی بالا استفاده میشود. ‏ایراد استفاده ازاین نوع پکینگ کولینگ تاور این است که ارتفاع زیادی نیاز دارد تا بهترین بازدهی را داشته باشد‎.‎

لازم به ذکر است در هنگام انجام محاسبه پکینگ برج خنک کننده یک فاکتور بسیار مهم که باید مد نظر قرار داده شود میزان سطح مفید در واحد حجم (مترمربع/متر مکعب) میباشد.

مدیا فیلمی یا آبشاری

مدل دیگر پکینگ برج خنک کننده نوع فیلمی است. این مدل از بلوک ورق های PVC کنار هم تشکیل میشود. این ورقها میتوانند سطح صاف یا دارای فرم خاصی باشند. شکل کلی عملکرد آنها به این صورت است که لایه نازکی از آب ایجاد میکنند که باعث ایجاد سطح گسترده میان آب و هوا می‌شود و بدین شکل آب را خنک میکنند. این نوع پکینگهای بر خلاف مدل اسپلش برای آبهای تمیز و با کیفیت مناسب است. اگر سختی آب مورد استفاده زیاد باشد، رسوب در فاصله دو ورق جمع شده و باعث گرفتگی آنها خواهد شد. برای افزایش عمر پکینگ و کاهش سختی کل میتوان از دستگاه سختی گیر استفاده کرد.

ورقهای پکینگهای فیلمی به شکل چین دار و زنبوری فرم داده می‌شود. این باعث میشود تا در مسیر جریان هوا و آب اختلال ایجاد شده و تماس بهتری برقرار خواهد شد. اغلب پکینگ‌های فیلم دارای فاصله ورق ۳/۴ اینچ یا ۱۹ میلیمتر می‌باشند. این اندازه همانطور که اجازه عبور هوا را میدهد، کمتر دچار گرفتگی میشود. اگر قسمتی از پکینگ‌ها خشک بماند و آب بر روی آن پاشیده نشود موجب فرار هوا و در نتیجه کاهش راندمان برج خنک کننده خواهد شد. مدل فیلم هم در برج خنک کننده جریان متقاطع و هم در برج خنک کننده جریان مخالف میتواند استفاده شود. تقریبا نیمی از برج‌های خنک کننده جریان متقاطع و تقریبا تمام برج های خنک کننده جریان مخالف از پکینگ فیلمی استفاده می‌کنند.

توجه داشته باشید هر مترمکعب پکینگ فیلمی با ابعاد ۳۰*۳۰*۱۲۰ برابر با ۹.۳ بلوک است


پکینگ فیلمی PVC


مزایای مدیا فیلمی

 • نصب آسان
 • راندمان بالا در ابعاد کوچک
 • داشتن قطره گیر به روی خود
 • طراحی جریان مخالف و متقاطع
 • قابلیت ساخت در بلوک‌های مختلف

 انواع مختلف مدیا فیلمی یا آبشاری

پکینگ بلوکی

پکینگ بلوکی فیلمی به لحاظ شکل ظاهری بسیار شبیه پکینک نت اسپلش می باشد. این دسته از پکینگها قابلیت برشکاری دارند و در نتیجه درباره نصب آنها نگرانی وجود ندارد. ابعاد استاندارد این نوع ۱۲۰*۳۰*۳۰ میباشند.

پکینگ هاترول

پکینگ‌های هاترول نیز در قطرهای مختلف از طریق پیچش ورقهای PVC تولید میشوند. این نوع از پکینگها نیز با ارتفاع ۲۰ و ۳۰ سانتی متر قابل سفارش هستند و با توجه به ظرفیت برج از قطر ۸۰ تا ۲۰۰ سانتی متر بصورت یکپارچه تولید میگردد.


نمونه پکینگ هاترول شرکت رهاب سازه


پکینگ شانه تخم مرغی

این نوع پکینگ از چند صفحه پلاستیکی شیاردار به وجود می آیند که توسط چسب به یکدیگر متصل شده اند و در کولینگ تاور جریان متقاطع و برج ابارایی کاربرد دارند. پکینگ شانه تخم مرغی گام ۲۴ یکی از مرسومترین پکینگ های لانه زنبوری در برجهای کراس فلو میباشد. این نوع پکینگ تحمل دمایی و شیمیایی بالا و همچنین قابلیت شستشو و پاکسازی را دارد و برای آبهایی با کیفیت متوسط و یا با سختی بالا نیز می تواند عملکرد بسیار مناسبی داشته باشد. این نوع از پکینگ‌ها هم بصورت ساده و هم با قطره گیر برج خنک کننده تولید میشود. ابعاد بلوک کالیبره این مدل ۱۰۰*۵۰*۵۰ می باشد. البته بصورت سفارشی در ابعاد دلخواه قابل تولید می باشد.

پکینگ موشکی

پکینگ موشکی برج خنک کننده نیز در ضخامتهای ۴۰۰، ۴۵۰ و ۵۰۰ میکرون با سطح ویژه ۱۵۰ M2/M3 تولید میشود که میزان رسوب پذیری کمتری داشته و به پکینگ آلمانی یا پکینگ عمودی نیز در بازار شناخته میشود. البته در سال‌های اخیر کمتر تولید میشود و مصرف چندانی ندارند.

کاربرد پکینگ‌های مدیا در تصفیه بیولوژیکی

نوع دیگری از کاربردها در تصفیه بیولوژیکی به چشم می‌خورند. فهرست زیر به‌خوبی می‌تواند شما را با این کاربردهای جامع آشنا کند:

 • در تصفیه‌خانه‌های موجود ظرفیت را ارتقا می‌دهد و باعث افزایش راندمان می‌شود.
 • در فرایندهای شناورسازی یا حذف چربی نیز می‌توانید شاهد حضور فعال مدیا باشید.
 • می‌تواند در فرایندهای تصفیه فاضلاب آب ظرفیت و راندمان را به شکل چشمگیری افزایش دهد.
 • استفاده از این ابزارها می‌تواند سرعت صعود ذرات چربی را افزایش دهد. این فرایند پکینگ CPI خوانده می‌شود.
 • همچنین در فرآیندهای ته‌نشینی یا زلال‌سازی نیز از این محصولات بهره برده می‌شود. هدف از این امر افزایش سرعت ته‌نشینی ذرات معلق است. این مدل با نام لاملا نیز خوانده می‌شود.

مزایای استفاده از پکینگ مدیا در پکیج تصفیه فاضلاب

 • افزایش ظرفیت تصفیه خانه های خود با توجه به افزایش سطح رشد باکتری ها
 • بهبود کیفیت تصفیه فاضلاب در واحد هوادهی به دلیل افزایش حجم باکتری های هوازی
 • پایداری فرآیند و مقاومت در برابر شوک های هیدرولیکی و آلی و سمی
 • کاهش و یا حذف پمپ های برگشتی لجن از حوض ته نشینی
 • افزایش راندمان ته‌نشینی به دلیل تولید لجن سنگین‌تر با قابلیت ته‌نشینی بالا
 • عدم ایجاد فضای مرده در فرایند تصفیه
 • مناسب بودن برای تمام فرایندهای هوازی و بی‌هوازی
 • برخورداری از مقاومت بالا در برابر اشعه
 • داشتن سطوح بالا در حجم کم
 • امکان مونتاژ قطعات به شکل‌های مختلف
 • سطح ویژه بالا
 • مقاوم در برابر ترکیبات خورنده شیمیایی
 • راندمان بالای تصفیه فاضلاب
 • افزایش غلظت مواد معلق جامد مخلوط لجن
 • تحمل شوک های بار آلی و هیدرولیکی

عوامل موثر در انتخاب پکینگ مدیا

 • نوع فاضلابی که باید تصفیه شود اهمیت دارد.
 • انتخاب پکینگ مدیا باید با توجه به ماهیت مواد موجود در فاضلاب انجام شود.
 • خصوصیات فاضلاب مانند غلظت مواد آلی، BOD، COD، pH، اکسیژن محلول، و دیگر پارامترهای فیزیکی و شیمیایی فاضلاب بسیار مهم هستند.

انواع پکینگهای مدیا در تصفیه فاضلاب

همان‌طور که اشاره کردیم پکینگ مدیا در دو نوع مختلف وجود دارد که هرکدام ویژگی‌های متعددی از خود به نمایش می‌گذارند.

پکینگ مدیا ثابت

اولین مورد از پکینگ‌های مدیا نوع ثابت است. پکینگ‌های ثابت در واقع یک بستر است که از آن جهت رشد دادن میکروارگانیسم‌ها استفاده می‌شود. همچنین اگر به دنبال تأسیس یک تصفیه‌خانه بیولوژیکی و مقرون‌به‌صرفه هستید، می‌توانید از این گزینه نهایت بهره و استفاده را ببرید. ساخت این محصول با کمک پلی‌پروپیلن و سطح چگالی ۹۵ درصد انجام می‌شود. کاربردهای مختلفی را می‌توانید از این پکینگ‌های مدیا مشاهده کنید که یکی از آن‌ها تصفیه غیرهوازی است. همچنین از تأثیر آن در فرایند چربی‌گیری نیز نباید عبور کنیم.

مشخصات پکینگ مدیا ثابت

مدیا ها دارای گام های متفاوت هستند که تاثیر بسزایی در قیمت خرید مدیا دارد. در پایین به جدول مدیا با گام ها و سطح ویژه های مختلف می پردازیم که نشان میدهد هر چقدر گام پکینگ افزایش پیدا می‌کند سطح ویژه کاهش پیدا میکند


جدول مشخصات مدیا ثابت با گام های مختلف تولیدی رهاب سازه

مشخصات پکینگ


مزایای پکینگ مدیا ثابت

از مزایای استفاده از پکینگ مدیا ثابت تولیدی شرکت رهاب سازه در فرآیندهای بیولوژیکی تصفیه فاضلاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی و فرسودگی
 • افزایش سطح تماس جهت رشد بهتر میکروبی
 • داشتن ساختار ساده و در نتیجه نصب راحت تر
 • بالارفتن شوک پذیری سیستم در برابر شوک ناشی از بارآلی و شوک هیدرولیکی
 • وزن سبک و داشتن استحکام و انعطاف پذیری بالا
 • به دلیل طراحی خاص پکینگ مدیاهای ثابت، افت فشار بسیار ناچیزی در آن‌ها به وجود می‌آید.

کاربردهای بیولوژیکی از پکینگ‌ مدیا


مدیا شناور

در مدیا های بیولوژیکی شناور یا معلق سطح ویژه بسیار زیاد است، اما شاهد مدیای کوچکی خواهید بود. زمانی که سطح ویژه بیشتر باشد، می‌توان از قدرت مخلوط شدن بهتر نیز بهره برد. در واقع استفاده از این محصولات در جهت افزایش بازدهی سیستم تصفیه بسیار کاربردی است.

مشخصات مدیا شناور

در کولینگ تاورها برای بالا بردن سطح تماس با آب و نهایتا افزایش قدرت خنک کردن سیال و همچنین بعنوان قطره گیر برجهای خنک کننده و چیلر مورد استفاده قرار می گیرند. برای خرید مدیا K1 با ما در تماس باشید.


جدول مشخصات فنی مدیا شناور مدل K3 و K1


مزایای پکینگ مدیا شناور

مزایای مختلفی وجود دارند که می‌توان از پکینگ‌های مدیا نوع شناور مشاهده کرد که مهم‌ترین آن‌ها شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 • ساخت‌ با کیفیت بالا.
 • سطح ویژه ۵۰۰ تا ۷۰۰
 • استفاده از مواد اولیه مرغوب
 • در برابر سایش مقاومت بالایی دارد
 • از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است
 • پتانسیل بالا در رشد میکروارگانیسم‌ها
 • به دلیل گرفتگی نیاز به شستشو یا تعویض وجود نخواهد داشت.
 • همچنین در برابر نور خورشید نیز می‌تواند از خود مقاومت بالایی نشان دهد.

عوامل مهم در انتخاب پکینگ مدیا معلق

از مزایای استفاده از پکینگ مدیا شناور این شرکت در فرآیندهای بیولوژیکی تصفیه فاضلاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وزن کم به نسبت حجم.
 • مقاومت در مقابل خوردگی، استحکام و انعطاف‌پذیری بالا.
 • مقاوم در محیط‌های اسیدی و قلیایی حاصل از فعالیت باکتری‌ها.
 • افت فشار سیال بسیار ناچیز به علت وجود تخلخل زیاد در طراحی پکینگ.

قیمت پکینگ مدیا

قیمت مدیا نت اسپلش

هزینه پکینگ نت اسپلش تولیدی شرکت رهاب سازه با توجه به میزان متریال مصرفی PP و پلی اتیلن متغیر است. برای مثال پکینگ نت اسپلش به ایعاد ۳۰*۳۰*۱۰۰ با سطح ویژه ۱۳۰ متر مربع بر مترمکعب با ۵۰ درصد مواد PP به ازای هر مترمکعب ۲.۲۰۰.۰۰۰ تومان، با ۷۰ درصد متریال PP به ازای هر مترمکعب ۳.۷۷۰.۰۰۰ تومان و در نهایت با ۱۰۰ درصد پلی پروپیلن به ازای هر مترمکعب ۴.۹۰۰.۰۰۰ تومان می‌باشد.

قیمت رندم اسپلش یا پالرینگ

ارزش پکینگ رندم اسپلش گروه تولیدی رهاب سازه از جنس PP با ابعاد ۲ اینچ، رنگ مشکی هر عدد نهصد و هفتاد تومان و پارلینگ از جنس PP با ابعاد ۲ اینچ، رنگ سفید شفاف هر عدد هزارو پانصد تومان میباشد.

قیمت پکینگ مدیا فیلیمی یا ثابت

هزینه تولید مدیا ثابت به پارامتر های مختلفی اعم از ضخامت ورق، نوع ورق مصرفی از جنس PP یا PVC و گام پکینگ بستگی دارد. که ما در اینجا به پکینگ‌های فیلمی PVC رایج مصرفی در صنعت می پردازیم، برای مثال قیمت مدیای ثابت ۴۰۰ میکرون گام ۱۲ با سطح ویژه ۲۵۰ متر مربع بر مترمکعب به ازای هر متر مکعب ۴.۸۷۰.۰۰۰ تومان، پکینگ فیلمی ۴۰۰ میکرون گام ۱۴ با سطح ویژه ۲۲۰ متر مربع بر مترمکعب به ازای هر متر مکعب ۴.۳۹۰.۰۰۰ تومان و پکینگ آبشاری ۴۰۰ میکرون گام ۱۹ سطح ویژه ۱۵۰ متر مربع بر مترمکعب به ازای هر متر مکعب ۲.۹۷۰.۰۰۰ تومان می‌باشد.

قیمت پکینگ مدیا معلق

قیمت پکینگ مدیا معلق با سطح ویژه اسمی ۷۲۰ متر مربع در متر مکعب و سطح ویژه موثر مدیا ۶۲۰ متر مربع در متر مکعب یا همان K1 با وزن ۹۵ کیلوگرم در هر متر مکعب با مواد پلی اتیلنی در حدود ۷.۹۰۰.۰۰۰ تومان میباشد. در نظر داشته باشید هزینه تولید مدیا K3 با K1 تییر چندانی ندارد ولی کارایی مدل K1 بسیار بالاتر و مقرون به صرفه تر بوده، برای خرید مدیا K1 با کیفیت لطفا با کارشناسان گروه تولیدی رهاب سازه در تماس باشید.


با کاربردهای پکینگ‌ مدیا در صنعت آشنا شوید


خرید انواع پکینگ‌های مدیا

رهاب سازه از مجموعه‌هایی به‌حساب می‌آید که در زمینه تولید و فروش انواع پکینگ‌ها فعالیت گسترده‌ای دارد. محصولات این مجموعه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و باتوجه‌به قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه، رضایت خریداران را کسب کرده‌اند. اگر به دنبال خرید پکینگ مدیا هستید، می‌توانید با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید تا شما را به‌خوبی راهنمایی کنند. تمامی راه‌های ارتباطی در سایت درج شده‌اند؛ پس جای نگرانی نیست.

۵/۵ (۳ نظر)

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up