فیلتر کربنی

از بین فیلترهای مختلف، فیلتر کربنی را می‌توان مهم‌ترین نوع موجود برای تصفیه آب و فاضلاب دانست. این فیلتر با کارایی و همچنین عملکرد بسیار مناسب خود یک انتخاب عالی برای کلیه کاربرانی محسوب می‌شود که به دنبال کیفیت هستند. باتوجه‌به کاهش میزان آب شرب در جهان و نیاز روزمره به تصفیه آب، بهره‌گیری از این نوع فیلتر یک ضرورت به شمار می‌آید.

امروزه از فیلترهای کربنی در بسیاری از دستگاه‌های مخصوص این امر استفاده می‌شود. دلیل این امر را می‌توان خواص بسیار مناسب آن‌ها دانست. این فیلترها می‌توانند میزان بوی نامطبوع موجود در آب را به طور کامل از بین ببرند. فیلترهای کربنی را می‌توان حتی در سیستم‌های تصفیه آب منازل نیز مورد استفاده قرار داد. درصورتی‌که نیازمند کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید، ادامه متن را از دست ندهید.


انواع دستگاه‌های فیلترکربنی


فیلتر کربنی چیست؟

فیلتر کربنی یا carbon filter از جمله رایج‌ترین فیلترهای مخصوص تصفیه آب به شمار می‌آید. آبی که هنوز تصفیه نشده است میزان بسیار زیادی مواد آلی دارد. همین مواد آلی می‌توانند بر بو و همچنین مزه کلی آب تأثیر بسیار بدی بگذارند. در واقع در صورت عدم تصفیه، آب مزبور به‌هیچ‌وجه قابل‌خوردن نخواهد بود. درون این فیلترها، ‌کربن‌های فعال وجود دارند. این کربن‌های فعال با مواد‌ آلی موجود درون آب واکنش می‌دهند و آن‌ها را جذب خواهند کرد. همین امر ساده موجب می‌شود تا کلیه مواد نامناسب موجود در آب از بین بروند.

ساختار کلی فیلتر کربنی تصفیه آب

دستگاه‌هایی که از Carbon filter استفاده می‌‌کنند باید ساختار منحصربه‌فردی داشته باشند. دلیل این امر نیز به متریال خاص این نوع فیلترها باز می‌گردد. درون ساختار این دستگاه‌ها می‌‌توان مواردی همچون مخزن، شیرهای مخصوص ورود آب، شیر مخصوص خروج آب، محفظه مخصوص کربن اکتیو و همچنین محفظه مخصوص ماده‌ای به نام سیلیس را مشاهده کرد.

برای ساختن بدنه فیلتر کربن اکتیو از متریال‌های بسیار مقاوم استفاده می‌شود. این امر باعث خواهد شد که صافی بتواند حتی در شرایط بد محیطی نیز بدون مشکل خاصی به فعالیت خود ادامه دهد. از جمله متریال‌های مورد استفاده برای این امر می‌توان به مواردی همچون استنلس‌استیل اشاره کرد. برای افزایش میزان مقاومت بدنه از رنگ‌های خاصی به نام FRP نیز استفاده می‌شود.


فیلتر کربنی FRP


متریال‌ کربن موجود در فیلترهای کربنی

کربن فعال

متریال موجود داخل فیلتر کربنی را می‌توان با استفاده از مواد مختلفی همچون زغال‌سنگ و حتی پوست نارگیل تهیه کرد. هر یک از این موارد دارای کیفیت خاص خود هستند. از بین مواد مختلف موجود برای ساخت فیلترهای کربنی، پوست نارگیل گزینه مناسب‌تری به نظر می‌رسد. کربن اکتیو حاصل از تجزیه پوست نارگیل می‌تواند بهتر از سایر فیلترها مواد آلی نامناسب موجود در آب را به خود جلب کند. به طبع همین امر موجب شده است تا قیمت این نوع فیلتر نسبت به سایر فیلترهای کربنی کمی افزایش داشته باشد.

سیلیس

بهره‌گیری از فیلتر کربن اکتیو بدون استفاده از ماده‌ای به نام سلیس امکان‌پذیر نیست. عملکرد این دو ماده به هم وابسته است و هیچ‌کدام از آن‌ها را نمی‌توان بدون استفاده از دیگری به کار گرفت. در مخزن مربوط به دستگاه فیلتر ابتدا یک لایه سیلیس و سپس یک لایه کربن فعال ریخته می‌شود. این امر باعث خواهد شد بتوان آب را با حداکثر قدرت و به طور کامل تصفیه کرد.

آبی که میزان پی‌اچ آن در حالت خنثی است از طریق شیر مخصوص ورود آب به درون مخزن راه پیدا می‌کند. بخش فیلتر کربنی موجب می‌شود تا آب مربوطه کل مواد معدنی خود را به طور کامل از دست بدهد. حال نوبت استفاده از بخش سیلیسی می‌رسد. این بخش نیز باعث خواهد شد تا کلیه ماده‌های جامدی که درون آب وجود دارند از آن جدا شوند. محصول نهایی آبی خواهد بود که به طور کامل تصفیه شده است و دیگر آن مزه نامناسب را ندارد.

انواع فیلتر کربنی از نظر جنس بدنه

بدنه صافی کربنی از متریال‌های مختلفی ساخته میشود که به فشار کاری، میزان خوردگی و محل قرار گیری آنها بستگی دارد. در حالت کلی انواع فیلتر کربنی را می توان به سه گروه‎ زیر تقسیم بندی کرد‎:

فیلتر کربنی استیل

صافی‌های کربنی از جنس استیل یکی از مقاوم‌ترین مدل های فیلتر کربنی هستند که تحمل بسیار بالایی در مقابل فشار و خوردگی دارند ولی به دلیل هزینه‌های بالایی که دارن از کاربرد کمتری برخوردار می باشند، از این مدل بسترهای کربنی فقط در محیط های صنعتی بهداشتی استفاده می گردد.

فیلتر کربنی گالوانیزه یا کربن استیل

یکی از مقاوم‌ترین بسترهای کربنی که می‌توان از آن استفاده کرد از جنس کربن استیل و گالوانیزه میباشد. این ‏صافی‌ها دارای قدرت تحمل بسیار بالایی در برابر فشار و حرارت بوده و اغلب در محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند. از ‏مشکلات عمده‌ این نوع صافی‌کربنی ها می توان به خودگی در تماس با مواد خورنده و وزن زیاد آن اشاره کرد، که برای جلوگیری از خوردگی از سه لایه پوشش اپوکسی آشامیدنی در داخل مخازن استفاده میشود. این نوع بسترهای کربنی بیشتر برای تصفیه‌خانه‌های ‏بزرگ آب شهری و محیط‌های صنعتی کاربرد دارند‎.‎


جدول فیلتر کربنی فلزی تولیدی رهاب سازه

جدول مشخصات فیلتر کربنی


فیلتر کربنی فایبرگلاس

مشکلات موجود در صافی‌های کربنی فلزی در تماس با مواد خورنده و اسیدی، سبب شد که در ساخت فیلتر های کربنی از فایبرگلاس نیز استفاد ‏میشود. این مواد قدرت تحمل بستر کربنی در تماس با مواد خورنده و زنگ زدگی را افزایش داده و وزن سبکتری نیز خواهد داشت. اما ‏لازم است به معایب صافی کربنی فایبرگلاس نیز در زمان خرید آنها توجه داشته باشید. این نوع فیلتر کربنی قدرت تحمل کمی در برابر ‏ضربه، فشار و حرارت داشته و تعمیر آنها امکان پذیر نخواهد بود‎.‎


جدول فیلتر کربنی فایبرگلاس وارداتی رهاب سازه


انواع فیلتر بر اساس نوع کربن اکتیو

امروزه Carbon filter را می‌توان در مدل‌های مختلفی خریداری کرد. شاید بپرسید که این مدل‌های مختلف را بر اساس چه امری دسته‌بندی می‌کنند؟

در پاسخ باید بگوییم که مهم‌ترین امر در زمینه دسته‌بندی این فیلترها، میزان کربن و همچنین نوع ذرات موجود در فیلتر است. باتوجه‌به همین مورد می‌توان فیلترهای کربنی را به سه مدل زیر تقسیم‌بندی کرد:

فیلترهای کربنی از نوع ذره‌ای

این نوع از فیلتر‌‌های کربن اکتیو، فیلتر کربنی شنی نام دارد. دلیل این امر را می‌توان بهره‌گیری از دانه‌های بسیار درشت کربن دانست. این دانه‌ها تقریباً هم‌اندازه دانه‌های شن هستند. از بین مدل‌های مختلف فیلترهای کربنی از نوع فیلتر دارای کارایی کم‌تری است و معمولاً در محیط‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که کیفیت آب خروجی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار نیست. قیمت کلی این فیلتر نسبت به سایر مدل‌های فیلترهای کربنی پایین‌تر است.

فیلترهای کربنی از نوع پودر فعال

اگر به دنبال حذف کلیه مواد آلی موجود در آب هستید، فیلترهای کربنی از نوع پودر فعال بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شوند. این فیلترها همان‌طور که از نام آن‌ها می‌توان فهمید به شکل پودری هستند و در نتیجه بهتر از فیلترهای کربنی از نوع ذره‌ای می‌توانند مواد موجود در آب را به خود جذب کنند. از این نوع فیلترها معمولاً برای تولید آب شرب استفاده می‌شود.

فیلترهای کربنی از نوع بلاک فعال

این نوع فیلترها را می‌توان حد واسط بین فیلترهای کربنی از نوع ذره‌ای و صافی‌های کربنی از نوع پودر فعال دانست. اندازه مواد موجود در این فیلترها اگرچه به‌اندازه مواد موجود در نوع پودری نیست، اما نسبت به مواد موجود در فیلترهای کربنی ذره‌ای کمی کوچک‌تر خواهد بود. حال شاید بپرسید که کاربرد این نوع فیلتر کجاست؟ باید گفت که این نوع فیلتر مخصوص شرایطی است که کاربر تنها قصد حفظ مواد جامد موجود در آب را دارد و نمی‌خواهد آن را به طور کامل تصفیه کند.


قیمت این فیلترها باتوجه‌به نوع آن‌ها تعیین می‌شود

قیمت این فیلترها باتوجه‌به نوع آن‌ها تعیین می‌شود


کاربرد فیلتر کربنی

قدرت جذب بالا مواد آلی، حذف رنگ کدر و بو و طعم نامطبوع آب با کمک فیلترهای کربنی باعث شده است تا کاربرد آن بسیار گسترده باشد. از جمله موارد کاربرد فیلتر کربن اکتیو می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

فیلتر کربنی در تصفیه آب آشامیدنی

برای تصفیه آب آشامیدنی از انواع پیش تصفیه‌‌ها اعم از سختی گیر، فیلترشنی و فیلتر کربنی استفاده میشود که هر کدام کاربرد متفاوتی دارد. ولی رنگ کدر آب نشان دهنده وجود مواد آلی مضر در آن می باشد که محیط رشد میکروب و میکروارگانیسم ها را فراهم می‌کند و به شدت در بروز بیماری های دستگاه گوارش موثر می‌باشند. استفاده از دستگاه های تصفیه آب با روش Carbon filter باعث میشود تا رنگ کدر آب به طور کامل برطرف شده و عبور آب از روی فیلتر ذغالی بو و طعم آن را نیز حذف خواهد کرد. استفاده از این فیلترها در تصفیه آب آشامیدنی باعث می‌شود تا دیگر نیازی به استفاده از مواد گند زدا نباشد و علاوه براین، کلر موجود در آب نیز حذف می گردد.

مزایای تصفیه آب با کربن اکتیو

فیلتر کربن اکتیو آب به چند دلیل کاربرد گسترده اید در سیستم تصفیه آب پیدا کرده اند که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • حذف رنگ، بو و طعم در آب
 • حذف کلر، بنزن، رادون، ترکیبات THM
 • حذف H2S آب
 • نصب و نگهداری آسان و ارزان
 • شستشوی آسان به روش بک واش

پیش تصفیه اسمز معکوس

به منظور افزایش راندمان و بهبود کارایی سیستم‌های تصفیه آب از قبیل اسمز معکوس، یک مرحله پیش تصفیه در نظر گرفته می‌شود. نصب فیلترهای کربنی در مرحله پیش تصفیه RO گام بزرگی برای حذف مواد آلی و کلر موجود در آن میباشد که باعث میشود طول عمر فیلترهای اسمز معکوس افزایش پیدا کند.

تصفیه آب استخر

استفاده متوالی از آب استخر به مرور منجر به تغییر رنگ و رشد میکروب و میکروارگانیسم ها می‌گردد. استفاده از دستگاه تصفیه آب با روش فیلترشنی و فیلتر کربنی یکی از بهترین راهکارها برای تمیز کردن آب استخر می‌باشد که هزینه کمتری را نسبت به سایر روش ها به همراه خواهد داشت. با توجه به اینکه فیلترهای کربنی قدرت جذب بالایی دارند در نتیجه نیاز به استفاده زیاد از مواد شیمیایی و گند زدا برای تمیز کردن آب استخر نیست. با این انتخاب نه تنها هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند، بلکه مواد شیمیایی مضر و کلر کمتری در آن وجود خواهد داشت و سلامتی پوست و بدن را تامین میشود.

تصفیه فاضلاب صنعتی

رنگ کدر موجود در فاضلاب صنعتی نشان دهنده مواد آلی در آن میباشد که اصطلاحا باعث بوجود آمدن آب خاکستری می‌شود. از آنجا که فیلترهای کربن اکتیو در حذف رنگ کدر آب بسیار موثر عمل می کنند، لذا می توانند گزینه مناسبی برای تصفیه فاضلاب صنعتی و به چرخه درآمدن مجدد آب به منظور صرفه جویی در مصرف آن باشد.

مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از فیلتر کربنی برای تصفیه آب

از Carbon filter می‌توان برای تصفیه مایعات دیگری به‌غیراز آب نیز استفاده کرد؛ اما مزیت‌های موجود در این زمینه موجب شده است تا بسیاری از کاربران تنها به بهره‌گیری از این محصول روی بیاورند. از جمله اصلی‌ترین مزیت‌های بهره‌گیری از فیلترهای کربنی به‌منظور تصفیه آب باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • ازبین‌ بردن بنزن
 • امکان استفاده مداوم
 • ازبین‌بردن رنگ نامناسب
 • ازبین‌بردن مزه نامناسب آب
 • ازبین‌بردن ماده‌ای به نام H2S
 • ازبین‌بردن نیاز به استفاده از کلر
 • امکان پاک‌سازی صافی کربنی پس از استفاده
 • ازبین‌بردن نیاز به استفاده از مواد موسوم به THM
 • قیمت مناسب نسبت به سایر روش‌های تصفیه آب

معایب فیلتر کربنی

علیرغم وجود تمام مزایای ذکر شده برای فیلترهای کربن اکتیو شده، لازم است بدانید که این گروه از سیستم های تصفیه آب و فاضلاب در حذف برخی از مواد و آلاینده های شیمایی موجود در آب ناتوان هستند. به عنوان مثال صافی کربن اکتیو توانایی حذف مواد زیر از آب را ندارد

 1. حذف رسوبات
 2. نیترات و باکتری ها
 3. املاح، نمک ها، آرسنیک، مس، نیترات، TDS، آزبست

طول عمر فیلتر کربن فعال

به طور معمول تعویض کربن فیلتر کربنی از ۱۸ ماه تا ۲ سال یکبار انجام میگیرد. در نظر داشته باشید که زمان تعویض کربن اکتیو به ۴ عامل زیر بستگی دارد:

 •  مقدار مصرف
 • گذشت زمان بعد از اولین استفاده
 • کیفیت آب ورودی
 • کیفیت کربن فعال

روش های احیا فیلتر کربن فعال

مانند سایر تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب، فیلترهای کربن نیز به مرور کارایی خود را بخاطر جذب زیاد مواد آلی از دست خواهند داد. در نتیجه لازم است نسبت به احیای مجدد آنها اقدامات لازم صورت گیرد. در حالت کلی از دو روش شستشوی معکوس (back wash) و جریان معکوس بخار برای این منظور استفاده می‌شود. حرکت آب برخلاف جهت همیشگی از فیلتر باعث میشود تا حجم زیادی از مواد ژله ای که بر روی سیلیس و کربن ها قرار گرفته اند از سطح جدا شده و به خارج از مخزن منتقل گردند. در روش جریان معکوس بخار، کربن ها به مدت ۳۰ دقیقه در تماس با بخار قرار گرفته و مجدد احیا می‌شوند.


امکان شستوشوی این فیلترها وجود دارد


طراحی و تولید carbon filter

طراحی و ساخت Activated carbon Filter در این گروه تولیدی و صنعتی توسط مهندسین با سابقه و متخصص در حوزه آب و فاضلاب طراحی شده و تمام استانداردهای لازم را در حین طراحی هر یک از محصولات به کار برده میشود. با توجه به تنوع بسیار بالا در محصولات این شرکت لطفا قبل از خرید فیلتر کربنی و سایر تجهیزات تصفیه آب با کارشناسان ما  در ارتباط باشید.

قیمت فیلتر کربنی صنعتی پر کاربرد

فیلتر کربنی ۱۰ متر مکعب بر ساعت

در تولید صافی کربنی ۱۰ متر مکعب از ورق‌های استاندار ۵ و ۶ میلیمتر استفاده می‌گردد. قطر عدسی ۹۰ سانتیمتر در ارتفاع ۱۵۰ با پایه ۱۸۵ سانتی‌متر لوله کشی ۲ اینچ و دارای ۴۰۰ کیلوگرم کربن اکتیو جاکوبی ۱۰۰۰ و ۱۰۰ کیلو‌گرم سیلیس دانه بندی شده. با توجه به مشخصات گفته شده قیمت فیلتر کربنی با آبدهی ۱۰ متر مکعب‌بر ساعت با ورق ۵ میلیمتر تقریبا ۱۲۰ میلیون تومان بوده که با توجه به تغییرات قیمت ارز که موجب تغییر قیمت کربن اکتیو و ورق می‌شود متغییر است. برای اطلاع از قیمت دقیق فیلتر کربنی فلزی با کارشناسان شرکت رهاب سازه یکی از بزگترین و معتبرترین تولید کننده فیلتر های تصفیه آب تماس حاصل فرمایید.

فیلتر کربنی ۱۸ متر مکعب بر ساعت

در تولید فیلتر کربنی ۱۸ متر‌مکعب این شرکت از ورق‌های استاندار ۵ و ۶ میلیمتر استفاده می‌گردد. قطر عدسی ۱۲۰ سانتیمتر در ارتفاع ۱۵۰ با پایه ۱۸۵ سانتی‌متر لوله کشی ۱/۲ ۲ اینچ و دارای ۷۰۰ کیلوگرم کربن اکتیو جاکوبی ۱۰۰۰ و ۲۰۰ کیلو‌گرم سیلیس دانه بندی شده. قیمت فیلتر کربنی با آبدهی ۱۸ متر مکعب‌بر ساعت با ورق ۶ میلیمتر گروه تولیدی رهاب سازه تقریبا ۲۵۰ میلیون تومان بوده که با توجه به تغییرات قیمت ارز که موجب تغییر قیمت کربن اکتیو و ورق می‌شود متغییر است. برای اطلاع از قیمت دقیق فیلتر کربنی تصفیه آب صنعتی با کارشناسان شرکت رهاب سازه یکی از معروف‌ترین تولید کننده صافی‌های فلزی تماس حاصل فرمایید.

فیلتر کربنی تصفیه آب صنعتی ۲۴ متر مکعب بر ساعت

در ساخت فیلتر کربنی ۲۴ متر‌مکعب شرکت رهاب سازه از ورق‌های استاندار ۶ و ۸ میلیمتر استفاده می‌گردد. قطر عدسی ۱۳۰ سانتیمتر در ارتفاع ۱۵۰ با پایه ۱۸۵ سانتی‌متر لوله کشی ۳ اینچ و دارای ۸۰۰ کیلوگرم کربن اکتیو جاکوبی ۱۰۰۰ و ۲۰۰ کیلو‌گرم سیلیس دانه بندی شده. با توجه به آیتم‌های موجود قیمت صافی کربنی با آبدهی ۲۴ متر مکعب‌بر ساعت با ورق ۶ میلیمتر در حدود ۳۰۵ میلیون تومان بوده که با توجه به تغییرات قیمت ارز موجب تغییر قیمت کربن اکتیو و ورق می‌شود متغییر است. برای اطلاع از قیمت دقیق فیلتر کربن اکتیو فلزی با کارشناسان شرکت رهاب سازه یکی از معتبرترین تولید کننده بسترهای کربنی فلزی تماس حاصل فرمایید.

قیمت فیلتر کربنی فایبرگلاس پر کاربرد

فیلتر کربنی فایبرگلاس ۰/۸ متر مکعب بر ساعت

فیلتر کربنی تصفیه آب وارداتی این شرکت از برند هیدروتک می‌باشد که جزء بهترین های موجود در بازار بوده، ابعاد صافی کربنی ۰.۸ متر مکعب فایبرگلاس دارای قطر ۲۵ سانتیمتر در ارتفاع ۱۳۹ سانتی‌متر، شیر دستی ۳/۴ اینچ و دارای ۱ کیسه کربن اکتیو جاکوبی ۱۰۰۰ میباشد. با توجه به مشخصات گفته شده قیمت فیلتر کربنی با آبدهی ۰/۸ متر مکعب‌بر ساعت تقریبا ۱۰.۷۰۰.۰۰۰ تومان بوده که با توجه به تغییرات قیمت ارز که موجب تغییر قیمت کربن اکتیو می‌شود متغییر است. برای اطلاع از قیمت دقیق فیلتر کربنی تصفیه آب با کارشناسان شرکت رهاب سازه یکی از بزگترین و معتبرترین تولید کننده و وارد کننده فیلتر های تصفیه آب تماس حاصل فرمایید.

فیلتر کربنی تصفیه آب ۲ متر مکعب بر ساعت

صافی کربنی تصفیه آب وارداتی شرکت رهاب سازه از برند هیدروتک می‌باشد که جزء بهترین برندهای موجود در بازار بوده، ابعاد فیلتر کربن فعال ۲ متر مکعب فایبرگلاس دارای قطر ۳۶ در ارتفاع ۱۶۷ سانتی‌متر، شیر دستی ۱ اینچ و دارای ۵۰ کیلوگرم کربن فعال جاکوبی ۱۰۰۰ میباشد. قیمت فیلتر کربنی با آبدهی ۲ متر مکعب‌بر ساعت تقریبا ۱۹.۹۰۰.۰۰۰ تومان قیمت دارد که با توجه به تغییرات قیمت ارز که موجب تغییر قیمت کربن فعال می‌شود متغییر است. برای اطلاع از قیمت دقیق فیلتر کربن فعال با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید.

خربد فیلتر کربن فعال

به‌طورکلی باید گفت استفاده از فیلترهای کربنی یک لازمه برای کلیه صنایعی محسوب می‌شود که قصد دارند در هزینه‌های مربوط به تصفیه آب موردنیاز صرفه‌جویی کنند. این فیلترها با ساختار خاص خود یک انتخاب عالی در این زمینه به شمار می‌آیند. البته این امر تنها در زمانی صادق است که فیلتر کربنی مدنظر خود را از فروشگاه‌های معتبر در این زمینه خریداری کنید. در هنگام خرید این محصولات به‌جای قیمت‌، کیفیت را به‌عنوان اولویت خود در نظر بگیرید. با رعایت همین نکته، می‌توانید یک فیلتر فوق‌العاده از شرکت رهاب سازه تهیه کنید.

۵/۵ (۴ نظر)

محصولات مرتبط

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام روزتون بخیر استاندارد کربن مورد نیاز برای فیلت کربنی چقدره؟؟؟

  پاسخ
  • باسلام ما مقدار کربن دستگاه رو نسبت به حجم دستگاها تعیین می کنیم در حالت کلی ۴۰ درصد مخزن در نظر می گیریم برای مثال برای دستگاهی که ظرفیتش ۱۰۰۰ لیتری هست ۴۰۰ کیلو کربن و ۱۰۰ کیلو سیلیس برای بستر سازی استفاده می کنیم.

   پاسخ
 • سلام روزتون به شادی من کی خواستم برای فیلتر کربنی که دارم کربن شارژ کنم.ااز چه برنی استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام ممنون روز خوبی داشته باشین. ببینین برند معتبر تو بازا جاکوبی ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ و جاکوبا هست. ما هر سه مورد رو داریم مونده به صنعت، هزینه و مدت زمانیکه میخوایین مصرف بکنین در نظر داشته باشین که باید ۳۵ تا ۴۰ درصد حجم مخزن رو باید پر کنین.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up